Bertil Fridhagen
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, matbord samt stolar, 10 st, 1900-talets andra hälft, valnöt och teak, originalklädsel i tyg "Yngve" brännmärkta Bertil Fridhagen Bodafors, flertalet märkta med produktinformation i blyerts, stolar sitthöjd ca 47 cm, runt bord, diam 115 cm, höjd 74 cm, samt fyra iläggsskivor a 55 cm, total längd 335 cm.
Smärre bruksslitage
673047
2019-09-02