Bertil Fridhagen

Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen
Bertil Fridhagen

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BERTIL FRIDHAGEN, matbord samt stolar, 10 st, 1900-talets andra hälft, valnöt och teak, originalklädsel i tyg "Yngve" brännmärkta Bertil Fridhagen Bodafors, flertalet märkta med produktinformation i blyerts, stolar sitthöjd ca 47 cm, runt bord, diam 115 cm, höjd 74 cm, samt fyra iläggsskivor a 55 cm, total längd 335 cm.

Smärre bruksslitage

673047

2019-09-02