Evert Taube

Evert Taube
Evert Taube
Evert Taube
Evert Taube

Klubbat för:

10 500 SEK

Arviointi

12 000 SEK

Kuvaus

EVERT TAUBE (1890-1976): Utsikt åt Ålands hav fr- Alb. Engströms bostad, signerad Grisslehamn 1917, akvarell, bildytan ca 47x61cm
Proveniens: Utställd på Evert Taube utställningen på Waldemarsudde 2612-1972-5.3.72

Kuntoraportti

673060

Päivämäärä:

2019-09-09