Evert Taube
Klubbat för:
10 500 SEK
Arviointi
12 000 SEK
Kuvaus
EVERT TAUBE (1890-1976): Utsikt åt Ålands hav fr- Alb. Engströms bostad, signerad Grisslehamn 1917, akvarell, bildytan ca 47x61cm
Proveniens: Utställd på Evert Taube utställningen på Waldemarsudde 2612-1972-5.3.72
Kuntoraportti
673060
Päivämäärä:
2019-09-09