Sittgrupp Louis XVI-stil

Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil
Sittgrupp Louis XVI-stil

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SITTGRUPP, 6 del, Louis XVI-stil, omkring 1900-talets mitt, bestående av 4 karmstolar samt 1 par stolar, förgylld stomme med blommig klädsel, några märkta Aktiebolaget Mobilia Malmö, sitthöjd ca 45 cm

Proveniens, Carl-Fredrik af Petersens, Holmagården

Förgyllningsslitage, klädsel med slitage, skador, fläckar förekommer

673092

2019-09-02