Skålfat pläter 1800-tal

Skålfat pläter 1800-tal
Skålfat pläter 1800-tal
Skålfat pläter 1800-tal
Skålfat pläter 1800-tal
Skålfat pläter 1800-tal
Skålfat pläter 1800-tal
Skålfat pläter 1800-tal
Skålfat pläter 1800-tal
Skålfat pläter 1800-tal
Skålfat pläter 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLFAT MED HÄNKEL, pläter, troligen England, 1800-talets slut, nyrokoko, veckad kant, dekor i relief av blommor, diameter ca 30 cm

Bleeding/slitage

673147

2019-09-05