Stop 1700-tal Johan Bruhn Västervik
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOP, tenn, 1700-tal, trestämplad Johan Bruhn (mästare 1778-1789) Västervik 1783, rakt konande form, räfflad banddekor, sköldformat hänkelavslut, höjd ca 29 cm
Renoverad, lockknopp med mindre buckla
673346
2019-09-03