Luktdosa silver 1700-tal rokoko

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LUKTDOSA, silver, rokoko, graverad och godronerad dekor, invändigt med svamp, möjligen Petter Lund, Stockholm 1770, höjd 7 cm, vikt 37 g, spår av förgyllning

Inre gångjärn med skador

673395

2019-09-03