Ordensvärja
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FRIMURARSVÄRD, svenskt, 1900-talets första hälft, korsformat fäste i nysilver med dekor av malteserkors, röd läderbalja med två beslag, längd ca 92 cm
Saknar del av knapp, i övrigt lättare bruksslitage
673498
2019-09-03