Tord Björklund "Klinte"
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
TORD BJÖRKLUND, karmstolar, 1 par, "Klinte", 1900-talets slut, för IKEA, stomme av förkromad metall, sits, rygg och armstöd av läder, sitthöjd ca 39 cm
Sömmarna har delvis gått upp, bruksslitage, fläckar, en stol med skador på textil under sits.
673507
2019-09-13