Luktdosa silver 1700-tal barock
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LUKTDOSA, silver, 1700-tal, barock, troligen Sverige, botten med avskruvbart pillerfack, dekor i relief, delvis graverad, ostämplad, höjd 6,5 cm, vikt 52 g
Slitage, undersida med inskription, spår av förgyllning
673518
2019-09-03