Karaffer 6 st.

Karaffer 6 st.
Karaffer 6 st.
Karaffer 6 st.
Karaffer 6 st.

Klubbat för:

5 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

KARAFFER, 6 st., Frankrike 1800-talets andra hälft, glas, bl a i form av människor, höjd 35-42 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Zustandsbeschreibung

Några proppar med nagg, alla proppar och karaffer ej sammanhörande, något invändig beläggning

673641

2019-09-29