Kopparkastruller, fiskgrytor, stekpanna

Klubbat för:

17 500 SEK

2 000 SEK

KASTRULLER, 2 st., FISKGRYTOR, 2 st., STEKPANNA, koppar, 1900-tal, grytornas och kastrullernas handtag i form av fiskar och kronärtskockor, kastrullernas och grytornas höjd ca 15, längd/diameter ca 25-56 cm, stekpannans diameter ca 25 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Slitage

673657

2019-09-29