Kopparkastull med kunglig proveniens

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KOPPARKASTRULL med lock, 1800-tal, enligt uppgift från Stockholms slott, senare gravyr Tore Wretman, höjd 15, diameter 32 cm

HISTORIK: Gåva av Prins Bertil till Tore Wretman

PROVENIENS: Tore Wretman

Slitage, anlupen

673659

2019-09-29