skulptur, snidad, trä

skulptur, snidad, trä
skulptur, snidad, trä
skulptur, snidad, trä
skulptur, snidad, trä

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DEKORELEMENT, 1800-tal eller äldre, barockstil, skulpterat och bemålat trä i form av karyatid, monterad på senare fäste, höjd 63 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Senare fäste, slitage, färgbortfall, torrsprickor

673661

2019-09-29