Bordspendyl
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSPENDYL, Wien 1800-talets första hälft, märkt Joseph Lenz in Währing, fanérat med valnöt, förgylld mässing och krederat trä, emaljerad urtavla, pendel medföljer, höjd 53 cm
Slitage, smärre skador, enstaka dekordel och nyckel saknas. SAV garanterar ej funktionen.
673717
2019-09-05