Bordspendyl

Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPENDYL, Wien 1800-talets första hälft, märkt Joseph Lenz in Währing, fanérat med valnöt, förgylld mässing och krederat trä, emaljerad urtavla, pendel medföljer, höjd 53 cm

Slitage, smärre skador, enstaka dekordel och nyckel saknas. SAV garanterar ej funktionen.

673717

2019-09-05