Hans Michael Therkildsen

Hans Michael Therkildsen
Hans Michael Therkildsen
Hans Michael Therkildsen
Hans Michael Therkildsen
Hans Michael Therkildsen
Hans Michael Therkildsen

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HANS MICHAEL THERKILDSEN (1850-1925): "Huvudet på en bonddräng", monogramsignerad MTH, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 23x19 cm

Proviniens:
Konstauktion Frederiksberg Danmark lördag 17 Mars 1945, nr 12 "Hoved af en bondedreng"

673721

2019-09-06