Soffa och fåtölj 1950-tal

Soffa och fåtölj 1950-tal
Soffa och fåtölj 1950-tal
Soffa och fåtölj 1950-tal
Soffa och fåtölj 1950-tal
Soffa och fåtölj 1950-tal
Soffa och fåtölj 1950-tal
Soffa och fåtölj 1950-tal
Soffa och fåtölj 1950-tal
Soffa och fåtölj 1950-tal
Soffa och fåtölj 1950-tal
Soffa och fåtölj 1950-tal
Soffa och fåtölj 1950-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SOFFA och FÅTÖLJ, 1950-tal, med svartbemålade ben och och armlänsplattor, grön textilklädsel med ränder, soffan längd ca 126, sitthöjd 38 cm

Sannolikt senare bemålad och omklädd, kantband saknas på soffans sittkudde, bruksslitage och märken, ett bakben med bortfall

673793

2019-09-04