Ljusstakar sengustavianska
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska stockholmsarbeten, brännförgylld mässing, carraramarmor, fyrkantig sockel medkälning, kolonnformat postament krönt av stående karyatid krönt av godronnerad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 27 cm
Bruksslitage, smärre nagg
673884
2019-09-29