Ljusstakar sengustavianska

Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska
Ljusstakar sengustavianska

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska stockholmsarbeten, brännförgylld mässing, carraramarmor, fyrkantig sockel medkälning, kolonnformat postament krönt av stående karyatid krönt av godronnerad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 27 cm

Bruksslitage, smärre nagg

673884

2019-09-29