Eemu Myntti oljemålning
Klubbat för:
1 600 EUR
Utropspris
1 800 EUR
EEMU MYNTTI (1890-1943) Kvinnohuvud, signerad samt daterad -29, olja på duk, 56x46 cm
Utställningar: Eemu Myntti hundraårsutställning 27.11 1990-24.12 1991 Tikanojas konsthem, Venus-kvinna i bild, Pyrri 27.6-3.8 1994
673945
2019-11-03