Eemu Myntti oljemålning

Eemu Myntti oljemålning
Eemu Myntti oljemålning
Eemu Myntti oljemålning
Eemu Myntti oljemålning
Eemu Myntti oljemålning
Eemu Myntti oljemålning
Eemu Myntti oljemålning
Eemu Myntti oljemålning

Klubbat för:

1 600 EUR

Utropspris

1 800 EUR

EEMU MYNTTI (1890-1943) Kvinnohuvud, signerad samt daterad -29, olja på duk, 56x46 cm

Utställningar: Eemu Myntti hundraårsutställning 27.11 1990-24.12 1991 Tikanojas konsthem, Venus-kvinna i bild, Pyrri 27.6-3.8 1994

673945

2019-11-03