Stig "Slas" Claesson, tusch (¤)

Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig
Stig

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

STIG CLAESSON "SLAS" (1928-2008): Svensk Husmanskost, fyra st, signerade Stig Claesson -67, tusch på papper, 45x35 cm (4)

PROVENIENS: Tore Wretman

LITTERATUR: Tore Wretman, Svensk Husmanskost, Forum 1967, illustrerade på omslagets framsida, baksida, sid 115, sid 190 samt även på kassettens fram- och baksida

674001

2019-09-29