Stig Claesson "Slas", tusch (4)
Klubbat för:
42 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STIG CLAESSON "SLAS" (1928-2008): Svensk Husmanskost, fyra st, signerade Stig Claesson -67, tusch på papper, 35x45 resp. 45x35 cm (4)
PROVENIENS: Tore Wretman
LITTERATUR: Tore Wretman, Svensk Husmanskost, Forum 1967, illustrerade på sid 15, sid 98, sid 165, sid 247
674016
2019-09-29