Stig Claesson "Slas", tusch (5)

Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson
Stig Claesson

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

STIG CLAESSON "SLAS" (1928-2008): Svensk husmanskost, fem st, signerade Stig Claesson -67, tusch på papper, ca 35x45 resp. 45x35 cm (5)

PROVENIENS: Tore Wretman

LITTERATUR: Tore Wretman, Svensk Husmanskost, Forum 1967, illustrerade på sid 127, sid 145, sid 196, sid 176, sid 227

674054

2019-09-29