Kar de Mumma, teckningar (2)

Kar de Mumma, teckningar (2)
Kar de Mumma, teckningar (2)
Kar de Mumma, teckningar (2)
Kar de Mumma, teckningar (2)
Kar de Mumma, teckningar (2)
Kar de Mumma, teckningar (2)
Kar de Mumma, teckningar (2)
Kar de Mumma, teckningar (2)

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAR DE MUMMA (Erik Zetterström,1904-1997): "Kvällens Kar de Mumma", blått bläck på Operakällarens papper, 32x24, på baksidan meny från middag den 13 juni 1963 (oramad) samt "Skämtteckning", tusch, krita, akvarell på papper, signerad med dedikation Kar de Mumma Till Tore och daterad 1991, 23x15 cm (2)

PROVENIENS: Tore Wretman

674103

2019-09-29