Klubbat för:
650 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
BOJAN, lergods, Kina, 17/1800-tal, sancaiglasyr, dekor i relief av geometrisk bård, höjd ca 14 cm, träsockel och lock medföljer
Zustandsbeschreibung
Slitage, krackelering
674121
2019-09-05
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner