Stekfat pläter England 1800-tal

Klubbat för:

6 600 SEK

1 500 SEK

STEKFAT, Elkington, England,1800-talets andra hälft, pläter, med varmvattenbehållere, höjd 8,5, längd 48 cm
FISKFAT, nysilver, genombruten dekor, höjd 2, längd 49 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

674131

2019-09-29