Byrå sengustaviansk
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, fanerad med mahogny, sengustavianskt stockholmsarbete, omkring år 1800, tre lådor, beslag i mässing, höjd ca 84, 112x56 cm, nyckel saknas
Framben saknas, gammal men ej ursprunglig skiva med lagning/nagg, maskstungen, nyckel saknas
674242
2019-09-07