Coasters 1 par och vinglas

Coasters 1 par och vinglas
Coasters 1 par och vinglas
Coasters 1 par och vinglas
Coasters 1 par och vinglas
Coasters 1 par och vinglas
Coasters 1 par och vinglas

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

COASTERS, 1 par, pläter, diameter 17 cm,
VINGLAS, 1900-tal med etsad dekor av GIII monogram, höjd 18,5 cm

LITTERATUR: Avbildade i Tore Wretman, Mat & Minne, Bra Böcker 1987, s. 9

PROVENIENS: Tore Wretman

Coasters med visst slitage

674254

2019-09-29