Coasters 1 par och vinglas
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
COASTERS, 1 par, pläter, diameter 17 cm,
VINGLAS, 1900-tal med etsad dekor av GIII monogram, höjd 18,5 cm
LITTERATUR: Avbildade i Tore Wretman, Mat & Minne, Bra Böcker 1987, s. 9
PROVENIENS: Tore Wretman
Coasters med visst slitage
674254
2019-09-29