Dosor 2 st silver

Dosor 2 st silver
Dosor 2 st silver
Dosor 2 st silver
Dosor 2 st silver
Dosor 2 st silver
Dosor 2 st silver
Dosor 2 st silver
Dosor 2 st silver

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

800 SEK

Kuvaus

DOSOR, 2 st, silver, en rund med dekor av putti på locket, svenska imporstämplar och fullmaktstämplad av Sjögren & Komstadius Aktiebolag, Malmö, 1940, en oval med reliefdekor av frukter och blad på locket, låghaltigt silver, Tyskland, längd 3,5- 4 cm, total vikt 49 gram, en tredje dosa ej i silver, tillverkad i Italien medföljer, längd 4 cm.

Kuntoraportti

Bruksslitage, en av dem med gravyr undertill.

674269

Päivämäärä:

2019-09-06