Tore Wretman samling menyer

Tore Wretman samling menyer
Tore Wretman samling menyer
Tore Wretman samling menyer
Tore Wretman samling menyer

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TORE WRETMAN, samling med menyer från Gastronomiska Akademin, från bl.a. Operakällaren, Riche, Stallmästargåden, Grand Hotell, många signerade med ledamöternas namntackningar, i 2 kassetter tillverkade av Wolfgang Bremer, kassetnar med skinnrygg och mamorerade pärmar

PROVENIENS: Tore Wretman

674270

2019-09-29