Miniatyrrustning 1800-tal

Miniatyrrustning 1800-tal
Miniatyrrustning 1800-tal
Miniatyrrustning 1800-tal
Miniatyrrustning 1800-tal
Miniatyrrustning 1800-tal
Miniatyrrustning 1800-tal
Miniatyrrustning 1800-tal
Miniatyrrustning 1800-tal
Miniatyrrustning 1800-tal
Miniatyrrustning 1800-tal

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MINIATYRRUSTNING, 1800-tal, indopersisk, i form av krigare klädd i rustning, bemålad, förgylld och patinerad brons, höjd 45,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Skador, delar saknas

674289

2019-09-15