Wienerbrons Franz Bergman
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WIENERBRONS, omkring 1900, i form av guldfasan, monogramsignerad B (Franz Bergman), kallmålad brons, höjd 22, längd 47 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre slitage och ställvisa retuscher, ursprungligen möjligen med sockel
674308
2019-09-15