Wienerbrons Franz Bergman

Wienerbrons Franz Bergman
Wienerbrons Franz Bergman
Wienerbrons Franz Bergman
Wienerbrons Franz Bergman
Wienerbrons Franz Bergman
Wienerbrons Franz Bergman
Wienerbrons Franz Bergman
Wienerbrons Franz Bergman
Wienerbrons Franz Bergman
Wienerbrons Franz Bergman

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

WIENERBRONS, omkring 1900, i form av guldfasan, monogramsignerad B (Franz Bergman), kallmålad brons, höjd 22, längd 47 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage och ställvisa retuscher, ursprungligen möjligen med sockel

674308

2019-09-15