Figurin Dahl-Jensen
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
JENS PETER DAHL-JENSEN (Danmark 1874-1960), figurin, 1900-talets mitt, i form av oriental, underglasyrmålad, stämplad och signerad DJ COPENHAGEN DENMARK 1229 EN, höjd 21 cm
PROVENIENS: Claes Hultberg Konsthandel, Stockholm
Stopalo
674309
2019-09-15