Figurin Dahl-Jensen

Figurin Dahl-Jensen
Figurin Dahl-Jensen
Figurin Dahl-Jensen
Figurin Dahl-Jensen
Figurin Dahl-Jensen
Figurin Dahl-Jensen
Figurin Dahl-Jensen
Figurin Dahl-Jensen
Figurin Dahl-Jensen
Figurin Dahl-Jensen

Klubbat för:

3 400 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

JENS PETER DAHL-JENSEN (Danmark 1874-1960), figurin, 1900-talets mitt, i form av oriental, underglasyrmålad, stämplad och signerad DJ COPENHAGEN DENMARK 1229 EN, höjd 21 cm

PROVENIENS: Claes Hultberg Konsthandel, Stockholm
Stopalo

Zustandsbeschreibung

674309

2019-09-15