Figurin Kai Nielsen
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KAI NIELSEN (Danmark 1882-1924), figurin, Bing & Gröndahl, stengods, 1910-/20-tal, i form av en pojke med vindruvor, glaserad i brunt och mörkblått, signerad KAI NIELSEN 24 951 21907 och stämplad BING GRÖNDAHL DENMARK, höjd ca 12 cm
PROVENIENS: Claes Hultberg Konsthandel, Stockholm
Stopalo
674310
2019-09-15