Figurin Kai Nielsen

Figurin Kai Nielsen
Figurin Kai Nielsen
Figurin Kai Nielsen
Figurin Kai Nielsen
Figurin Kai Nielsen
Figurin Kai Nielsen
Figurin Kai Nielsen
Figurin Kai Nielsen
Figurin Kai Nielsen
Figurin Kai Nielsen

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KAI NIELSEN (Danmark 1882-1924), figurin, Bing & Gröndahl, stengods, 1910-/20-tal, i form av en pojke med vindruvor, glaserad i brunt och mörkblått, signerad KAI NIELSEN 24 951 21907 och stämplad BING GRÖNDAHL DENMARK, höjd ca 12 cm

PROVENIENS: Claes Hultberg Konsthandel, Stockholm
Stopalo

674310

2019-09-15