Servisdelar "Bengali röd" Rörstrand

Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Bengali röd", 38 servisdelar, flintgods, 6 tallrikar diameter 24,5 cn, 6 djupa tallrikar diameter 24 cm, 6 tallrikar diameter 21 cm, 7 assietter diameter 18,5 cm, 1 såskanna längd 17 cm, 1 såsskål diameter 17 cm, 4 skålar längd 20-30 cm, 3 fat längd 24 och 28 cm, 1 tekopp med fat höjd 7 cm, 1 tekanna med lock höjd 15 cm, 1 gräddkanna höjd 9 cm, 1 sockerskål med lock höjd 10 cm

2 extra fat till tekoppar medföljer

Ställvis krackelyr, några nagg, enstaka hårsprickor

674316

2019-09-21