Roland Svensson litografier

Roland Svensson  litografier
Roland Svensson  litografier
Roland Svensson  litografier
Roland Svensson  litografier
Roland Svensson  litografier
Roland Svensson  litografier
Roland Svensson  litografier
Roland Svensson  litografier

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): 5 st färglitografier samt 1 st färgoffset, signerade roland S. några med dedikationer, Pelarmorgon, färgoffset ca 18x24 cm, Providence island Monrovia, provtryck, ca 26x40 cm, Höstdag. provtryck, ca 54x36 cm, Skärgårdsmotiv 1972, ca 49x28 cm, Porträtt av X:et mfl. 27/47, ca 49x32 cm

674323

2019-09-05