Fat Japan Meiji-perioden

Fat Japan Meiji-perioden
Fat Japan Meiji-perioden
Fat Japan Meiji-perioden
Fat Japan Meiji-perioden
Fat Japan Meiji-perioden
Fat Japan Meiji-perioden

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, porslin, Japan, Meiji-perioden (1868-1912), blåglaserat med dekor av karpar och svanar, brättet bemålat med drakar och fenixfåglar omgivna av moln och eldsflammor, diameter c. 53 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage

674345

2019-09-15