Bordspendyl empire
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSPENDYL, empire, träskuret fodral, förgyllt med polerat guld och slagmetall samt mörkpatinerat, i form av örn bärande urhus, emaljerad urtavla med arabiska siffror, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 45 cm
PROVENIENS: Stopalo
Ställvisa torrsprickor, förgyllnings- och emaljskador
674349
2019-09-15