Bordsfläkt "The Zephyr"

Bordsfläkt
Bordsfläkt
Bordsfläkt
Bordsfläkt
Bordsfläkt
Bordsfläkt
Bordsfläkt
Bordsfläkt

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BORDSFLÄKT, jugend, 1900-talets början, "The Zephyr", märkt Patented G.K. Paris, mekanisk med uppdrag, ställbar hastighet, mässing, dekor av växtornamentik, propeller av trä, höjd 33 cm

PROVENIENS: Stopalo

Propeller med skador, foten med buckla, fungerar

674350

2019-09-15