Ljusstakar Restauration

Ljusstakar Restauration
Ljusstakar Restauration

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Restauration, Frankrike, förgylld brons, foten med dekor av palmetter, pelare med spiralvriden bård av gripar och växtornamentik, lösa manschetter, höjd 27 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, smärre bucklor, troligen omförgyllda

674351

2019-09-15