Vas Hugo Elmqvist jugend
Klubbat för:
6 400 SEK
Schätzwert
2 500 SEK
Beschreibung
HUGO ELMQVIST, vas, jugend, 1900-talets början, patinerad brons, två handtag i form av fiskar, stämplad HE W XII samt signerad H E-t, höjd 17,5 cm
PROVENIENS: Stopalo
Zustandsbeschreibung
Mindre buckla med retusch
674354
2019-09-15