Skrivställ Gustaf Möllenborg 1835

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIVSTÄLL, silver, stämplat Gustaf Möllenborg, Stockholm 1835, ställ med palmetter och växtornamentik, dekor av liggande hund, bläckflaska och ströare i fasettslipat glas, höjd 12,5, 20 x 10,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Obetydliga nagg, smärre bucklor

674356

2019-09-15