Bägare silver
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄGARE, silver, 1700-tal, Augsburg, oidentifierad mästarstämpel, invändigt med förgyllning, botten med åldermannaranka, hamrad och punsad dekor, botten med äldre monogramgravyr, höjd ca 9 cm
Kant med senare namngravyr "Gustaf"
674385
2019-09-06