Ljuskrona
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talet första hälft gustaviansk stil, 4 armad, 8 ljuspunkter, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 78cm, diameter ca 50 cm
Åldersrelaterat slitage, elekrtiska ledningar defekta, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
674758
2019-09-08