Vikvägg dekormåleri samt grafik
Klubbat för:
1 600 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
VIKVÄGG, 3-delad, mittsektionen från 1800-talets första hälft, övriga kopior från 1900-talet, dekormåleri av klassicerande kandelabermotiv mot draperi, gouache på papper, baksidorna med grafiska blad av antika föremål och dekorelement, baksidorna med grafiska blad av antika föremål och dekorelement, höjd ca 163, vardera sektion bredd 57 cm
Zustandsbeschreibung
Retuscher, uppklistrad
674768
2019-09-09