Flaska Kina 1700-tal

Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FLASKA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), bulbformad, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 22 cm

Slitage, fotringen med nagg

674858

2019-09-09