Bestick silver modell Vasa

Bestick silver modell Vasa
Bestick silver modell Vasa
Bestick silver modell Vasa
Bestick silver modell Vasa
Bestick silver modell Vasa
Bestick silver modell Vasa
Bestick silver modell Vasa
Bestick silver modell Vasa

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BESTICK, 86 dlr, silver, modell Vasa, GAB, Stockholm, 1950/60-tal, bestående av: 11 gafflar längd 18 cm, 11 bordsknivar längd 20, 12 bordsskedar 18, 12 fiskknivar längd 21, 12 fruktgafflar 15, 12 fruktknivar 17, 10 kaffeskedar 11, 6 smörknivar 16, totalvikt exkl. knivar ca 1903 g, ograverade

Mindre slitage

674874

2019-09-09